Čistý bazén


Voda ke koupání

Sice nemusí mít kvalitu vody k pití, ovšem jistou čistotu a vlastnosti od ní požadovat musíme, protože jistě byste se nekoupali v rybníku, který je zelený, protože v něm plave spousta zelených organismů. Hned při nákupu bazénu je k němu vhodné vybírat filtraci či si rovnou zakoupit set včetně ní, kde máme jistotu, že bude výkonově vzhledem k objemu vody zcela postačovat. Tím však pro nás péče o bazén rozhodně nekončí, protože je třeba čistit pomocí speciálního vysavače i stěny a dno. Také musíme pořídit plachtu, která zabrání padání nepořádku v době, kdy se nekoupeme.

čirá voda

Rovnou můžeme pořídit takzvanou solární plachtu, která dokáže o něco vodu při hezkém počasí ohřát. Abychom i nepořádek smyly ze sebe, než vstoupíme do vody, a naopak když z ní vystoupíme, abychom na sobě neměli zbytečně chlór, tak stačí zakoupit solární sprchu, na kterou stačí napojit studenou vodu, protože se také postará o její ohřev.

nohy ve vodě

Chemie

Jestliže chceme, aby stojatá voda v bazénu vydržela bez výměny dlouhou dobu, tak je zapotřebí její ošetření, jinak by se nám, zda začali rychle tvořit zelené organismy, přičemž když něco není v pořádku, tak to snadno poznáte, protože voda bude mít nezdravou barvu a často také zapáchá. Když už k takovému stavu dojde, tak se ještě mnohdy dá zachránit vhodným postupem a použití šokového chloru. Co se týče běžné péče, abychom se do takového stavu vůbec nedostali, tak je zapotřebí nejdříve zajistit vhodné pH, které je důležité pro naši pokožku, kovové části bazénu a také fungování dalších chemických přípravků. K ověření současného stavu použijte tester pH a chloru. Právě chlor je základním přípravkem pro desinfekci. Můžeme jít také cestou slané vody, akorát jednotka zajišťující elektrolýzu a tím dodávání soli do vody je dražší záležitostí, ale zase je to vhodná varianta pro případ, kdy nám nevyhovuje třeba kvůli kožním problémům používání chlóru.